Lietuvių kalba English language

Mano krepšelis

Jūsų prekių krepšelis yra tuščias

Moteriškos Pižamos būna ir Atviresnės ir Uždaresnės, su Šortukais, Bridžais ar Ilgomis Kelnėmis. Jums Belieka išsirinkti, kokia Jums labiausiai Patinka :)

Drabužiai 1 yra 2425 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Drabužiai 1 yra 2425 viso

Puslapis:
  1. 1
  2. 2

Tinklelis  Sąrašas 

Mažėjantis

Iki pat viduramžių buvo miegama be drabužių. Tačiau tekstilės progresas sukūrė naktinius marškinius, pasiūtus iš sunkios drobės ar lino. Apie 1870 metus Didžioje Britanijoje pasirodė lengvi, laisvi marškiniai ir kelnės, skirti miegui vadinami pizamos. Šis žodis kilo iš persų kalbos žodžio „payiama“ – „kojų drabužis“. Šitą naktinį drabužį atsivežė kolonijiniai pareigūnai iš Indijos. Buvo nusižiūrėta mada iš tenykščių, vilkinčių jas dieną ir naktį jau keletą šimtų metų.

Didžioje Britanijoje pizamos greitai tapo madingos. Šis naktinis drabužis paplito po visą Europą. Džentelmenams pižama tapo tarpiniu drabužiu tarp vakarinių drabužių ir nepatogių naktinių marškinių. Vyrai su šiuo rūbu galėjo leisti vakarus, būti ja pasipuošę ryte. Šis apatinis trikotazas leido jaustis tarsi esi apsirengęs, tuo pačiu pižama rodė, kad ruošiesi eiti gulti. Šis naktinis drabužis demonstravo tvarkingumą ir atsipalaidavimą. Vilkint ją buvo galima atlikti daug ką - rūkyti cigarą, gurkšnoti tauriuosius gėrimus ar net skaityti knygas nuosavoje bibliotekoje. Su tokiais apatiniais netgi buvo galima nusnūsti ant sofos, o pabudus jaustis patogiai.

Iš pradžių pizamos internetu buvo populiarios tik vyrų tarpe, tačiau apie XX amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį jas pradėjo vilkėti ir moterys. Tuo laikotarpiu Holivudo filmų dėka susiformavo mitas, jog vyrai geriau atrodo su pižaminėmis kelnėmis, o moterys – su marškiniais. Toks apatinis trikotazas buvo itin mėgiamas feminisčių. Tačiau kiekviena moteris jautė, jog laisvai krentantys apatiniai yra kur kas patogesni už bet kuriuos naktinius marškinius. Pizama suteikė judėjimo laisvę. Dėl šios priežasties šis naktinis drabužis iki šiol yra labai madingas Jungtinėse Amerikos Valstijose moterų gretų tarpe.

XX amžiaus septintajame dešimtmetyje vyrai išvis liovėsi nešioję naktinius rūbus, ir jos liko egzistuoti kaip pensininkų bei ligonių naktinis drabužis. Bet juk pizama asocijuojasi su vaikyste. Kažin ką daugelis atiduotų, kad galėtų grįžti į vaikystę, ir viską pradėti iš naujo.

Tradicinė spalva kitusi iš Indijos. Tai mėlynai baltomis juostelėmis papuoštas naktinio drabužio audinio raštas. Tačiau nemaišykite – pizama nėra tradiciškai languota. Tai europietiškas naujadaras. Tai yra solidus drabužis, todėl vengtina dėvėti pernelyg spalvingus naktinius drabužius. Ir nepamirškite – pizamos dėvimos griežtai be apatinių drabužių. Tai komfortiškas naktinis drabužis. Be to, toksai apatinis trikotazas siuvamos iš įvairių medžiagų - medvilnės, flanelės, šilko ar net satino. Vengtina įsigyti sintetinę, iš poliesterio ar lykros.

Moterų tarpe šiais laikais labai populiarūs teminiai pižamų vakarėliai. Pižamų vakarėlis – geriausias vaistas nuo kasdienių rūpesčių ir problemų. Juolab kad tokiame vakarėlyje visada yra ką veikti! Tai žavus vakaras, su moteriškais pašnekesiais, pikantiškomis paslaptimis, saldžiais, nuodėmingais užkandžiais ir lengvais kokteiliukais.

Pižamų vakarėlių metu susirenka bent kelios artimos moterys, kurios šneka apie viską, kas jas domina, nuo A iki Z. Vakarėlio metu vyksta įvairūs žaidimai, užsiėmimai, pasakojamos linksmos istorijos, aptariamos naujausios moteriškos mados ir dar daug daugiau. Programai nėra ribų!