Bikini Sala susikūrusi Ramiajame vandenyje, tai koralinis atolas. O salynas būtų Maršalo. Ši salytė randama apie 850km nuo Madžūro.

 

Bikini Sala pasizymi daug dalymu. Maudymosi kostiumeliai netgi buvo pavadinti jos "atominei" garbei

 

Klausiate, kas tas atolas? Mums tai irgi naujas žodis. Tai koralų kilmės sala, kuri žiedo formos, o pačiame vidyryje stūgso lagūna. Sausumą sudarantis žiedas gali būti vietomis įtrūkęs arba pilnai ištisas apskritimas. Šis nedidelis žemės lopinėlis nėra aukšta žemių sankaupa, vos kelis metrus viršija jūros lygį. Ir skersmuo tikrai nėra didelis bei svyruoja nuo dviejų iki devyniasdešimties kilometrų. Šie žemės dariniai susidaro šiltesnėne jūrose, dažniausiai atgražų. Tokie vandens telkiniai kaip taisyklė nėra gilūs, bet būna atviri. Jie susidaro aplink ugnikalnius.

Atolas būna netaisyklingos formos, o jos ilgis apytiksliai 40 kilometrų, plačiausioje vietoje plotis apytiksliai 24 km. Žiedas, kurioje yra sausuma petrūkęs, tad susideda iš dvidešimt trijų mažos salyčių tokiais pavadinimais kaip Bikinis, Aerokodžlolas, Namas ir taip toliau. Visas paviršius vos 2.1 metro aukščiau jūros lygio. O kas ten auga? Daugiausia bananmedžiai, kokoso palmės, duonmedžiai.

Atolas pavadinimu Bikinis apgyvendintas jau labai nemažai metų – netgi 3600. Maršalų kalba Bikini reikšmė yra kokosų paviršius. Ir kas smagiausia – dviejų dalių maudymukai moterims pavadinti Bikiniu būtent pagal šį salyną. Dvidaliai maudymosi kostiumėliai dailiajai lyčiai buvo sukurti Luiso Rirdo. Jis juos nusprendė pavadinti pagal šį salyną. O pavadinimas paplito visame pasaulyje, netgi ir pas mus Lietuvoje. Žodis pavyzdžiui "ryškūs bikiniai", spalvoti, Push up ir taip toliau netgi labai stipriai moterų tarpe mėgstamas.

Pirmasis vakarų atstovas kuris 1529 metais įžengė į Bikini salą buvo ispanų kilmės Alvaro de Saavedra. Tai nebuvo nieko blogo ar žalingi, tačiau 1946 m. amerikiečiai nusprendė pasirinkti būtent šį mažą kampelį kaip vietą, skirtą kariniems bandymams. Vietinius gyventojus reikėjo iškeldinti, nes ir branduoliniai bandymai ten buvo vykdomi. Be to, įvairiausi ginkluotės bandymai taip pat ten buvo vykdomi. Tai nebuvo pats nuostabiausias pasaulio kampelis. Nuo radiacijos kenksmingų spindulių nukentėjo nemažai žmonių. Labai stipriai padidėjo išsigimimų skaičius, tad nuslėpti šiuos slaptus bandymus tapo labai sunku. Visas pasaulis apie tai sužinojo ir buvo pasipiktinę. Amerikiečiai paslapčia darė įvairius tyrimus kaip radiacija veikia žmogaus sveikatą, o tokie tyrimai buvo griežtai draudžiami ir nehumaniški.

Šiuo metu Atokas pavadinimu Bikini yra turistų mėgiamas, nes daug metų jis buvo negyvenamas ir to pasekoje asirado daug gyvūnijos, kuri atrodo įspūdingai. Laivų nuolaužų po vandeniu taip pat pasitaiko pilna. 2010 – aisiais metais jis gavo UNESCO pasaulio paveldo titulo ir šiuo metu labai akylai saugomas nuo bet kokio niokojimo.