Istorija yra labai platus mokslas. Jis apima įvykius, kurie vyko prieš daug daug metų. Joje išgirsi įvairiausių pasakojimų, kurie ne visada būna tikri, o netgi mitai. Drabužių priešistorė taip pat prasidėjo prieš daugelį metų. Juk jau seniai žmonija nebelaksto nuogi ir niekuom neprisidengę bent jau savo intymiausiųjų kūno dalių.

 

Rašytiniuose šaltiniuose galima atrasti, kaip maudymosi kostiumeliai buvo pristatyti į mūsų kasdieninį gyvenimą. Europoje senais laikais buvo maudytąsi be jokio apdaro. Netgi buvo manoma, kad tai yra labai nauding. Bet šis mąstymas laikui bėgant kito. Devynioliktame amžiuje ne maudymukai buvo tai, su kuom moterys brisdavo į vandenį, o vadinamosios specialiosios suknelės. Šie pigus rubai buvo labai nepatogūs, ką jau bekalbėti kaip nesmagu buvo plaukioti. Kitas variantas buvo panerti į gaivų vandenį tam tikrose specialliose kabinose, kurios iš pynučių buvo supintos. Kad ir kaip ten bebūtų – abu buvo itin nepatogūs ir varžantys judėjimo laisvę.

 

Maudymukai maudymosi kostiumeliai bei istorija

 

Niekas nematydavo žmonių, kurie maudydavosi, todėl maudymosi kostiumeliai net nebuvo reikalingi. Bet viskas pakito, kai dvidešimtojo amžiaus pradžioje paplūdimiai tapo bendri ir tiek vyrai, tiek moterys kartu mėgaudavosi saulės spinduliais. Va tada ir maudymukai tapo po truputį vis svarbesniu drabužiu. Pradžioje jie nebuvo pigus rubai, tik pasiturintys juos galėjo nusipirkti.

 

Pirmieji modeliukai mums atrodytų labai juokingi ir nepraktiški. Kombinezonai - jie buvo panašūs  būtent į juos, tik vietoj kapišono buvo prisiūtos skrybelės. Nelabai praktiška, bet anuomet buvo manoma, kad tai be galo reikalinga. 1920 – aisiais metais moterys jau galėjo rodyti savo rankas, nes maudymosi kostiumeliai tapo nebe tokie uždari. O po gero dešimtmečio modeliai buo labai panašūs į tokius, kokius ir mes šiais laikais dėvim – pristatyti dviejų dalių maudymukai. Tamprus trikotažas buvo pradėtas naudoti vietoj paprastos medžiagos.

 

Vyrai neatsiliko, jiems pirmiesiems buvo pasiūti maudymosi kostiumeliai, kurie labiausiai primena šiuolaikines glaudes. Šios kelnaitės kūną stipriai aptempdavo ir apnuogindavo. Iš pradžių visuomenė tam nepritarė, bet greitai pakeitė nuomonę, nes pamatė, kad tokie maudymukai yra labai patogūs ir nevaržantys judesių.