Dvidešimtas amžius buvo šiek tiek kitoks nei tame, kuriame dabar gyvename. 1919-aisais Jungtinėse Amerikos Valstijose dvidešimt moterų pareigūnų pasižadėjo uoliai kontroliuoti Niujorko paplūdimius. Šios damos buvo pramintos šerifetėmis. Jų užduotis buvo sekti moteris ir stebėti, kad jos nenusižengtų padorumo ribomis ir nerodytų per daug nuogo kūno.

 

Tai pačiais metas vienas policininkas suėmė moterį, kuri dėvėjo maudymosi kostiumėlį po megztiniu ir sijonu. Anot jo tai buvo vulgaru ir jis įsakė jai grįžti namo ir normaliai apsirengti. Visa tai nukeliavo iki teismo ir teisėjas turėjo spręsti ar tai buvo nepadoru ir teisėta.

Ogi pasirodo policininkas turėjo drąsos pakelti moters sijoną ir žvilgtelti kas po juo dėvima. Tai sukėlė nežmonišką pasipiktinimą ir teisėjas išteisino moterį, nes vyras peržengė visas įmanomas padorumo ribas.

 

 Nepadori ir vulgari moteris sulaikoma senais laikais

  

Po poros metų įvyko kitas incidentas. Niudžersio valstijoje, Atlantos mieste buvo sulaikyta dama, kuri atsisakė paklusti policininkui ir trenkė jam į veidą. Anot patikimų šaltinių, ji buvo apkaltinta tuom, kad dėvėjo kojines, kurios buvo nuleistos žemiau kelių ir nepanoro jas pasikelti aukščiau.

1921 aisiais metais Havajai priėmė naują įstatymą, kuris reglamentavo, jog nuo keturiolikos metų draudžiama moterims pasirodyti paplūdimiuosi su maudymosi kostiumėliu, kurio ilgis nesiekė mažų mažiausiai kelių. Nuo tada buvo pradėta rankšluoksčius rištis ant liemens.

Devynioliktojo amžiaus pabaigoje stipriosios ir silpnosios lyties atstovai turėjo mėgautis maudynėmis atskirai. XX a. pradžioje maudymukai moterims buvo gaminami su ilgomis rankovėmis, aukštu kaklu. Prie jų būdavo pridedamos kelnės ir sijonai. Taip buvo daroma dėl begalinių diskusijų dėl padorumo ribų.

Papludimyje patruliuojant policininke tikrina maudymosi kostiumeli