KALĖDŲ PASAKA

 

Iki Kalėdų buvo likusios kelios dienos, ir Vilniuje pirkimo karštligė pasiekė apogėjų. Pamenu minias žmonių, stotelėse nekantriai laukiančių lėtai judančių autobusų ir troleibusų. Dauguma buvome taip apsikrovę pirkiniais, kad atrodė, jog kai kurie imame svarstyti, ar galybė draugų ir giminaičių iš tikrųjų nusipelnė tiek daug dovanų.

Ne su tokia Kalėdų dvasia kadaise augau.
Kai galiausiai pasijutau beveik įnešta į prigrūstą autobusą, mintis, kad teks važiuoti namo suspaustai lyg silkės statinėje, pasirodė nepakeliama. Kažin ką būčiau atidavusi už galimybę atsisėsti. Iš nuovargio tikriausiai buvau apdujusi, nes tik po kurio laiko pastebėjau, kad nemažai žmonių išlipo, ir autobuse pasidarė lengviau kvėpuoti.
Tada akies krašteliu kai ką užmačiau. Mažas berniukas – ne daugiau kaip penkerių ar šešerių metų – truktelėjo vienai moteriai už rankovės ir paklausė:
- Gal norėtumėte atsisėsti?
Ir ramiai nuvedė ją prie artimiausios laisvos sėdynės. Paskui nuėjo ieškoti kito pavargusio žmogaus. Vos tik atsilaisvindavo kuri vieta, berniukas imdavo vikriai irtis per minią, ieškodamas kitos nešuliais apsikrovusios moters, kuriai būtinai reikėjo pailsinti kojas.
Galiausiai pajutusi, kad berniukas tempia už rankovės mane, atsisukau ir tiesiog apstulbau nuo nepaprastai gražių jo akių. Jis paėmė mane už rankos ir pasakė „eime su manimi”; manau, kad tą šypseną atsiminsiu iki savo dienų galo. Vos tik laiminga atsisėdau ir pasidėjau ant grindų sunkius pirkinių krepšius, mažasis gerumo pasiuntinys beregint nuskubėjo padėti kitiems.
Autobuso keleiviai, paprastai vengiantys vienas kito žvilgsnio, dabar ėmė nedrąsiai žvilgčioti aplinkui ir šypsotis. Verslininkas pasiūlė šalia sėdinčiam žmogui dalį laikraščio, o ant žemės nukritusios dovanos puolė kelti tryse. Žmonės pradėjo vieni su kitais kalbėtis. Mažasis berniukas pakeitė viską iš pagrindų – mes atsipalaidavome, pajutome užplūstančią šilumą ir iki pat maršruto pabaigos mėgavomės kelione.
Nepastebėjau, kada berniukas išlipo. Vienu metu pakėliau galvą – jo nebebuvo. Privažiavusi savo stotelę, palinkėjau vairuotojui linksmų švenčių ir lyg ant sparnų išlėkiau iš autobuso. Eidama savo gatve, į mirguliuojančias Kalėdų girliandas žvelgiau visiškai kitu žvilgsniu. O galbūt žiūrėjau į jas taip kaip seniau – su nuoširdžia nuostaba ir susižavėjimu– kaip būdama penkerių ar šešerių žiūrėdavau per Kalėdas...

Kviečiu Jus visus ir šiemet, artėjant vienai gražiausių metų švenčių – Šv. Kalėdoms –

pasidalinti savo gerumu,

ir ypač su tais, kuriems Jūsų pagalba taip reikalinga...

Prisidėkite prie mūsų jau daugelį metų organizuojamos paramos akcijos Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namams*.

Padėkime kasdieninį šių mažylių gyvenimą padaryti nors šiek tiek jaukesniu, švaresniu ir šviesesniu,

padovanokime vaikams saldainių, o galbūt ir dovanėlę!

 

Šiemet mūsų paramos ypač reikia ir šiais daiktais (suderinta su Kūdikių namų administracija):

Pedagoninės priemonės:

1.Didesnių lėlių;

2.Dėlionių mažiems vaikams;

3.Įvairių dydžių teptukų;

4.Didelių minkštų kaladėlių;

5.Žaisliukų su funkcijomis, ypač muzikinių žaislų.

 

Kasdieniniam gyvenimui reikalingi daiktai:

1.Sauskelnių – įvairių dydžių.

2.Drėgnų servetėlių.

3.Gal kas per stebuklą turi nenaudojamą A3 formatą spausdinantį spausdintuvą? Reikia kad juodai spausdintų (nespalvotas).

4.Gal kas turi veikianti nebereikalingą ir nenaudojamą mažą šaldytuvą?

5.Virtuvei reikalingos maistui sverti elektroninės svarstyklės iki 6kg.

6.Šiukšlių maišų po 35 l.

7.Skysto muilo  (reiktų apie 20 litrų).

8.Indų ploviklio (reikia nors 30 vnt.).

9.Grindų ploviklio (reikia irgi nors 15 litrų).

10.Popierinių rankšluosčių (apie 20 ritinių).

11.Tualetinio popieriaus (3 sluoksnių).

12.Skalbimo miltelių ar skysčių vaikiškiems spalvotiems drabužiams.

13.Skalbinių dėmių išėmiklių.

14.Tušinukų.

15.Juodų / raudonų markerių.

16.Žirklių metalui kirpti (nebūtinai naujos- gal kas turi nenaudojamas?).

17.Telefono aparatų veikiančiu telekomo ryšiui (reikia bent 3 vnt.).

18.Reikia veikiančių plokščių minotorių (5 vnt.) ir kompiuterių (3 vnt.).

 


Kaip dovanėlė vaikams labai tinka ir saldainiai (tik ne čiulpiami)!

 

Šiuo metu šiuose vaikų namuose gyvena apie 80 vaikučių. Sveikų vaikučių amžius - nuo naujagymių iki 5 metų, o vaikučių su negalia - nuo kūdikėlių iki 7 metų.

 

Paramai galite skirti savo ir savo vaikų jau nenaudojamus, nereikalingus daiktus ir žaislus, ar išaugtus drabužėlius (ypač dabar reikalingi ne kūdikių, bet didesnių vaikų drabužėliai), svarbiausiai kad jie būtų tvarkingi, švarūs ir tinkami naudoti. Minkštų žaislų Kūdikių namai nepriima, nes neturi specialios įrangos jų dezinfekavimui.


Paramą į Kūdikių namus vešime 2014 m. sausio 3 d.  (penktadienis) - 17 val.

 

Kas norėsite ne tik perduoti savo paramą, bet ir aplankyti Kūdikių namuose gyvenančius vaikučius, prašau mane iš anksto informuokite (iki sausio 2 d.). Lankytojai prašomi būti sveikais, turėti avalynę persiauti vaikščiojant Kūdikių namuose.

 

Jei asmeniškai savo paramos į kūdikių namus atvežti negalėsite, susisiekite su manimi iki sausio 2 d. dėl Jūsų lauknešėlio perdavimo.

Kontaktai info@fashion2get.lt

 

Prašau pagal kiekvieno Jūsų asmenines galimybes, nors simboliškai, ir šiemet prisidėkite prie šios paramos akcijos,

iš anksto pats didžiausias ir nuoširdžiausias AČIU JUMS!

 

Pasiūlykite, prie šios paramos akcijos prisidėti ir savo bendradarbiams bei draugams!