Vaikai dievina animaciją. Filmukai būna įvairiausi, nuo A iki Z. Tad paklausime – ar pastebėjote, kad net ir tokiuose filmuose seksualus naktinukai yra tie rubai, kuriais apvelkami ne tik žmonės, bet ir pavyzdžiui gyvūnai? Filmukuose pasaulis atrodo visiškai kitaip nei realiame gyvenime, kuriame apstu fantastinių veikėjų ar net keisčiausių gyvūnų. Kadangi svajoti galima be galo daug ir įvairiai, apatinis trikotazas šioje erdvėje kartais yra naudojamas kaip gyvūnų rūbas.

 

Dvidešimtojo amžiaus viduryje Walt Disney stipriai užkariavo Jungtines Amerikos Valstybes. Pas mus buvo visai kitas kultas – iš ryšų atėję rusiški filmukai. Panagrinėkime juos abu.

 

Seksualus naktinukai ir animacija, kaip visa tai atrodo?

 

Disnėjaus animacija yra neretai kaltinama, kad jinai iškreipia tikrovę ir vaikus per anksti pastumia į seksualumą bei tam tikrus skirtingų lyčių stereotipus. Galime pateikti pavyzdį – seksualus naktinukai gali būti aprengti itin moteriškai pavaizduotos katytės „Tom and Jerry“ filmuke. Tas pats galioja ir „Donald Duck“ nuotykiuose, kur dailiai nupaišyta antytė, kuriai gundantis apatinis trikotazas nėra svetimas. Bėda ne tame, kad šioje terpėje pabrėžiamas seksualumas, o faktas, kad rodoma ne tokiai publikai, kuriai derėtų.

 

Seksualus naktinukai, apatinis trikotazas, kurie pabrėžia pavyzdžiui animacines katytes ar antytes, kurios dar ir yra su makiažu nėra tinkamas vaizdas vaikų akims. Galbūt taip ir tenkinami keistus pomėgius turintys suaugusieji, bet tikrai nėra derama matyti mažosioms mūsų atžaloms. Ir ana tikrai ne tik mūsų nuomonė. Psichoanalitikai, kurie tiria vaiko raidą ir mąstymą šaukte šaukia tokią pačią kritiką.

 

Senoji rusiška animacija yra visai kitokia. Pabandykime grįžti į praeitį. Ar pamenate bent vieną rusų gamybos vaikams filmą, kur seksualus naktinukai ar apatinis trikotazas būtų matomas? O ar moterys veikėjos buvo gundančiai nupaišytos? Ar seksualumas buvo žadinamas?

 

Galime vienareikšmiškai teigti – tikrai NE! Vargu ar surasite bent minimaliausią vulgarumo gyslelę. Erogeninių zonų pabrėžimo net su žibintu nerasite. O jeigu ir apatinis trikotazas ir buvo paišomas, tai labai kuklus, šeimyniškas ar paprasčiausiai juokingas. Šilkiniai seksualus naktinukai ar net peršviečiama liemenėlė jokiais būdais nebus vaizduojama. Šitaip nederėtų, ypač kai auditorija yra mažųjų žiūrėtojų.